Kokia dieta turėtų būti tinkama kraujo grupei

Tinkama mityba pagal kraujo grupę yra labai svarbi žmogaus sveikatai. Nuo to, kokios medžiagos ir kokiu kiekiu patenka į mūsų organizmą, priklauso jo funkcionavimas, gebėjimas atlaikyti neigiamą įvairių veiksnių poveikį, galiausiai – bendra savijauta, darbingumas ir net nuotaika.

daržovių salotų valgymas laikantis kraujo grupės dietos

Tinkama mityba pagal kraujo grupes

Tinkamos mitybos klausimui daug dėmesio skiria daugybė tyrinėtojų, o viena įdomiausių yra amerikiečių teorija – Jameso D'Adamo ir Peterio D'Adamo, tėvo ir sūnaus, kurie jau seniai atlieka savo stebėjimus. . Ilgamečiai tyrinėjimai leido jiems padaryti išvadą, kad šiuolaikinių žmonių protėviams mityba turėjo įtakos vėliau keturioms pagrindinėms jų palikuonių kraujo grupėms. Taigi kiekvieno žmogaus organizmas yra nusiteikęs prie savo mitybos tipo, kurį lemia priklausymas vienai ar kitai kraujo kategorijai.

Mokslininkai stebėjo įvairių maisto produktų poveikį hemoglobino kiekiui skirtingų grupių žmonėms ir pastebėjo, kad tam tikrų maisto produktų ekstraktai tam tikrose kraujo išskyrose sulipdo kraujo ląsteles.

Pagal šį reiškinį kai kuriuose augalinės ir gyvūninės kilmės produktuose buvo rasta neįprastų lipnių medžiagų, vadinamų lektinais, kurie yra atsakingi už jų sujungimą. Lektinai jungiasi su eritrocitų paviršiuje esančiomis cukrų formuojančiomis medžiagomis, kurios lemia priklausomybę grupei ir taip tarsi sulipdo raudonuosius kraujo kūnelius, todėl atsiranda sveikatos sutrikimų. Bet kadangi cukrų formuojančių medžiagų yra ne tik kraujyje, bet ir kituose organizmo audiniuose, tam tikros kategorijos neatitinkanti mityba gali pakenkti kitiems organizmo organams.

Be to, tyrimais įrodyta, kad kraujas lemia ir genetinį polinkį sirgti tam tikromis ligomis. Taigi, pavyzdžiui, 1 kraujo grupės dieta yra neigiama, reikėtų atsižvelgti į tai, kad pirmajai būdingas polinkis sirgti pepsine opa ir širdies ir kraujagyslių ligomis, o, pavyzdžiui, antroji – diabetu ir onkologinėmis ligomis. O tuo atveju, jei žmogus vartoja produktus, kurie jam genetiškai kontraindikuotini, rizika susirgti šiam tipui būdingomis ligomis išauga daug kartų. Ir atvirkščiai – daugelio problemų galima išvengti laikantis pagrindinių tinkamos mitybos taisyklių ir iš savo raciono pašalinus kenksmingus maisto produktus.

Remiantis daktarų Jameso ir Peterio D'Adamo išvadomis, tampa lengviau susikurti savo įprastą tinkamos mitybos dietą, kuri turės gydomąjį poveikį tam tikros grupės žmogaus organizmui. Mitybos specialistai supaprastino užduotį, sukūrę atitinkamą sveiko maisto žemėlapį, kurį naudoti rekomenduojama kiekvienai atskirai grupei.

Dieta pagal kraujo grupes

Pirmoji kraujo grupė apibrėžiama kaip „medžioklė" – manoma, kad tai yra pirmųjų mūsų planetos žmonių kraujas, kurie patys gaudavo maistą, dažniausiai medžiodami. Atitinkamai, tinkama mityba ir dieta, skirta 1 kraujo grupės neigiamiems ir teigiamiems žmonėms, turėtų turėti daug mėsos baltymų.

Tinkamai maitinantis, žmonėms, kurių pirmoji kraujo grupė teigiama, rekomenduojama vartoti tokius maisto produktus kaip jautiena, ėriena, kepenys, brokoliai, lapinės daržovės, riebios jūros žuvys ir jūros gėrybės. Be to, tinkama mityba ir dieta 1 kraujo grupei neigiama + teigiama, pageidautina, kad tinkama mityba būtų alyvuogių aliejaus, graikinių riešutų, daigintų grūdų, jūros dumblių, džiovintų slyvų. Tuo pačiu metu nepageidautinas maistas, kuriame gausu glitimo, pieno produktai, kukurūzai, pupelės, kopūstai.

Antroji kraujo grupė būdinga žmonių, kurie vertėsi žemės ūkiu, tipui. Taigi jiems patariama valgyti daug įvairių daržovių, tačiau raudonos mėsos vartojimą patartina mažinti, laikantis tinkamos mitybos principų.

Tinkamai maitinantis, šiems žmonėms geriau valgyti daugiau daržovių, grūdų, vaisių, žuvies ir jūros gėrybių. Tačiau nerekomenduojama vartoti tinkamos mitybos raudonos mėsos, taip pat pieno produktų, kviečių patiekalų, pupelių, baklažanų, bulvių, grybų. Laikantis tinkamos mitybos principų, taip pat patartina atsisakyti juodosios arbatos.

Trečioji grupė kilo iš klajoklių palikuonių, todėl jų virškinimas yra nepretenzingas, o 3 kraujo grupės teigiama mityba yra įvairesnė. Tačiau pieno produktų vartojimas gali sukelti problemų dėl to, kad tokie žmonės istoriškai yra linkę į laktozės netoleravimą.

Žmonėms, turintiems trečią grupę, tinkamai maitinantis, labai pageidautina savo mitybą prisotinti mėsa ir žuvimi, kiaušiniais, grūdais, daržovėmis ir vaisiais. Laikantis teigiamos 3 kraujo grupės dietos, jūros gėrybės, alyvuogės, kukurūzai, riešutai ir alkoholis yra nepageidaujami.

Ketvirtoji kraujo grupė atsirado tik prieš tūkstantį metų ir yra laikoma įvairių kraujo grupių, ypač pirmosios ir antrosios, raida. Todėl jai būdingos rekomendacijos ir apribojimai, susiję su šiomis grupėmis.

Ketvirtos kraujo grupės žmonėms mitybos specialistai rekomenduoja soją, žuvį, pieno produktus, žalias daržoves ir vaisius, ryžius, uogas. Tačiau pageidautina apsieiti be tokių produktų kaip raudona mėsa, pupelės, grikiai, kukurūzai, kviečiai, apelsinai, bananai, grybai ir riešutai.

Žinoma, šios tinkamos mitybos rekomendacijos yra tik elementarios, o konkretesnę dietą patartina pasirinkti bendradarbiaujant su gydytoju, žinančiu, kad pagal ilgalaikius stebėjimus laikotės 1 kraujo grupės neigiamos ar 2 teigiamos dietos. kūno būklės.

Žinoma, būtina remtis savo jausmais, nes kai kurie rekomenduojami vartoti produktai, nepaisant jų naudingumo šiai kraujo grupei, gali pakenkti organizmui jau vien dėl to, kad peržiūrint savo mitybą žmogus jau turi tam tikrą sveikatą. problemų, kurios numato apribojimus tiems produktams, kurie, remiantis daktaro D'Adamo teorija, yra pageidaujami. Ir atvirkščiai – visai gali būti, kad tam tikrai kraujo grupei nepageidautinus produktus galima rekomenduoti siekiant išspręsti tuo metu jau egzistuojančias sveikatos problemas.

Kaip ten bebūtų, bet D'Adamo tyrėjų teorija kurį laiką gali būti išbandyta praktiškai ir remiantis vidiniais pojūčiais bei gydančio gydytojo patikrinta sveikatos būkle, kiekviename galima padaryti tam tikras išvadas. konkretus atvejis.