Kur gauti motyvacijos numesti svorio

Mergina rado motyvacijos sulieknėti ir rado savo svajonių figūrą

Norėčiau numesti svorio ir gauti savo svajonių kūną, tiesa? Ir panašu, kad algoritmas žinomas jau seniai, o informacijos gausa visada pasiekiama per internetą. Bėda atėjo, kaip sakoma, iš ten, kur to nesitikėjome: mūsų gudrios smegenys atsispiria įprasto gyvenimo būdo pokyčiams. Motyvacija – šis paprastas žodis tapo tikra mūsų laikų rykšte. Išsiaiškinkime, kaip motyvuoti save mesti svorį: veiksmingi metodai, naudingi patarimai, įkvepiančios frazės – visa tai jūsų laukia šiame straipsnyje.

Motyvacijos tipai

Iš anksto įspėtas yra ginkluotas! Prieš pasinerdami į bet kokią didelę veiklą (o svorio metimas yra gana didelė ir sudėtinga užduotis), turite „sugriežtinti įrangą" ir išsiaiškinti, kas iš tikrųjų yra ši motyvacija. Tai taip pat svarbu, nes nesunkiai suprasite, kokiu būdu daryti įtaką sau. Žemiau apžvelgsime, kokios motyvacijos rūšys egzistuoja ir kaip jas galima panaudoti norint numesti papildomų svarų.

Teigiamas

Pozityvi motyvacija – tai senas geras „morkų" metodas, kai tikslo pasiekimas ar progresas link jo asocijuojasi su maloniomis emocijomis, o norą judėti toliau sukelia noras šias emocijas gauti. Pavyzdžiui:

 • numesdami svorį pradžiuginsite save dideliu pirkiniu, kurį ilgai atidėliojote;
 • šeima ir draugai skatina jūsų pažangą, padrąsina ir giria už jūsų sėkmę;
 • Sulieknėję galėsite dalyvauti varžybose, apie kurias seniai svajojote.

Tokio tipo motyvacija puikiai tinka pozityviems žmonėms, kurie nėra linkę į perdėtą savikritiką, taip pat tiems, kuriems reikia numesti nedidelį kiekį kilogramų, su kuriais, apskritai, gyvenimas jau yra geras.

Neigiamas

Neigiama arba neigiama motyvacija yra „lazdelės" metodas. Šiuo atveju pagrindinė jūsų paskata yra baimė. Pavyzdžiui:

 • Aš taip pavargau nuo antsvorio, kad nenoriu žiūrėti į save veidrodyje;
 • eiti į sporto salę, nes bijo priaugti svorio / dar labiau numesti svorio;
 • svoris tampa rimta grėsme sveikatai.

Tokio tipo motyvacija geriausiai veikia, jei turite pasirinkimą: „daryk tai arba mirsi". Jis gali būti naudojamas, kai problema yra skubi ir tikslas turi būti pasiektas bet kokia kaina.

Išorinis

Išorinės ir vidinės motyvacijos yra teigiamų ir neigiamų tipų atmainos, kurios gali atsirasti abiem atvejais. Už išorinės motyvacijos dažniausiai slypi kitas asmuo, aplinkybės ir jus supančios sąlygos. Tai yra, kažkas iš išorės veda prie rezultato.

Vidinis

Skirtingai nuo išorinės motyvacijos, vidinė motyvacija nepriklauso nuo aplinkinių veiksnių – šiuo atveju varomoji jėga yra jūsų viduje. Jei persikelsite gyventi į kitą šalį, kitą aplinką ir kitas sąlygas, jūsų noras sulieknėti išliks vietoje.

Kaip susidoroti su baime pradėti

Ar manote, kad jums reikia stiprios motyvacijos, nes esate didelis atidėliotojas? Kartais problema yra visai ne tinginystė, o banali baimė pradėti kažką naujo. Smegenys visada reaguoja į gyvenimo būdo pokyčius susirūpindamos mūsų gerove. Todėl bet koks stresas – pavyzdžiui, porcijų mažinimas, pažįstamo maisto pašalinimas iš dietos, alinantis fizinis krūvis – gali neleisti jums pradėti mesti svorio, net jei apie tai galvojate paprasčiausiai. Išsiaiškinkime, ką su tuo daryti dabar.

Sukurkite aiškų veiksmų planą

Bet koks, net ir pats globaliausias tikslas – tai tik šimtai, tūkstančiai ar dešimtys tūkstančių mažų žingsnelių. Mes dažnai to nesuvokiame, todėl net nesiimame reikalo – tiesiog neįsivaizduojame, kaip iš dabartinio taško A pereiti į branginamą tašką B. Viskas vyks daug lengviau, jei nuodugniai užsirašysite jūsų žingsnių sąrašas popieriuje arba užrašuose išmaniajame telefone - nuo apytikslės dietos iki treniruočių grafiko ir veiksmų gedimo atveju (tai svarbu).

Neskubėk

Dažnai mes stengiamės kartą ir visiems laikams pakeisti save, visiškai pakeisdami savo įprastą ritmą ir gyvenimo būdą. Natūralu, kad tai sukelia gedimus, nes išėjimas iš komforto zonos visada yra stresas. Kad užtektų jėgų ir noro pasiekti savo branginamą tikslą, kelionę pradėkite lėtai. Atminkite, kad svorio metimo procesas yra ilga kelionė ir nereikia skubėti. Pradėkite nuo vieno blogo įpročio pakeitimo, pabūkite taip kelias savaites, kol jis prigis, ir tik tada pereikite prie kito.

Tiesiog padaryk tai

Mąstyti apie naujo gyvenimo pradžią yra labai įdomu ir malonu. Galite sugalvoti be galo daug įvairių scenarijų, sukurti strategiją, pasinerti į abejones. . . Taip, net skaityti straipsnius apie motyvaciją!: ) Ar ne lengviau tiesiog pradėti? Norint žengti pirmą žingsnį, pakanka bent pagulėti savo svajonės kryptimi. O kad įvyktų pirmieji pokyčiai, reikia sukąsti dantis ir žengti žingsnį – tikrai pavyks.

Kaip svorio metimas pagerins jūsų gyvenimą

Taigi, kai pagaliau nusprendėte pradėti įdomų procesą, vadinamą „svorio metimu", laikas suprasti, kodėl jums to reikia. Juk visi einame tik link tų tikslų, kurių aistringai trokštame, tiesa? Žemiau pateikiamos dažniausios svorio metimo pasekmės, apie kurias svajoja lieknėjantys žmonės. Išsirink tuos, kurie tau artimiausi!

Pasitikėjimas savimi

Numetę svorio pagaliau pažvelgsite į save veidrodyje su pilnu jausmu, kad esate gražus. Nebeliks kompleksų ir „probleminių vietų", trukdančių mėgautis savo kūnu. Ir su tuo ateina visiškas pasitikėjimas savimi. Daug dažniau jausitės valdomas. Daugelis dalykų, apie kuriuos anksčiau tik svajojote, dabar jums nerūpės, nes jau žinosite, ką sugebate.

Sveikata

Perteklinis svoris visada sukelia daug problemų. Ir tai ne tik didžiulis krūvis sąnariams, širdies ir kraujagyslių sistemai bei skydliaukei. Jei kalbame tik apie 5-7 papildomus kilogramus, jūsų kūnas vis tiek bus jums dėkingas, kad jų atsikratėte. Kartu su svoriu išnyks ir odos problemos, kenčiančios nuo cukraus ir riebalų gausos, pagerės virškinimas ir medžiagų apykaitos procesai, o lengvumo jausmas skrandyje suteiks žvalumo ir jėgų.

Naujos perspektyvos

Pasiekę savo tikslą, žmonės pradeda jaustis visiškai kitaip nei anksčiau. Jie gyvena su malonumu ir atranda sau vis daugiau naujų dalykų, nesvarbu, ar tai darbas, kuriam anksčiau manėte, kad nesate kvalifikuotas, ar naujas hobis. Pasiekę sėkmę vienoje srityje, pradėsite tikėti savimi ir daug aktyviau tyrinėti šį pasaulį.

Svarbu!Štai pagrindinis dalykas, kurį turi suprasti kiekvienas, ieškantis būdų motyvuoti save numesti svorio: jei tau reikia pradėti kieno nors „stebuklingą smūgį", kurį nuolat atidedate, vadinasi, nenorite pasiekti rezultatas dar pakankamai stiprus (arba jūsų galva Neverta stengtis. )

Kiekvienas turi savo „norų", kurių šiuo metu neįmanoma pasiekti dėl antsvorio, sąrašą. Numetę svorio ne tik įgysite pasitikėjimo savimi ir geros sveikatos, bet ir išbandysite naują gyvenimo formatą: pradėsite dėvėti drabužius, kurių anksčiau nebuvo, galėsite be gėdos eiti į paplūdimį ir baseiną, taps pavyzdžiu ir įkvėpimu kitiems. O kiek sėkmingų mitybos specialistų ir kūno rengybos trenerių kadaise pradėjo patys mesti svorį!

Kokios yra „naujo gyvenimo" atidėjimo pasekmės?

Laikas bėga

Ar manote, kad visada turėsite laiko numesti svorio? Ar žadate sau kiekvieną savaitę pradėti pirmadienį? Tačiau visą šį laiką jūsų brangaus gyvenimo dienos lekia pro šalį – beje, jūsų vienintelės. Pagalvokite, kur galėtumėte būti dabar, jei praėjusiais metais būtumėte pradėję kelionę be pasiteisinimų. Ar norite patirti tokį patį nusivylimą po metų? Jei ne, pasirinkimas yra jūsų.

Metabolizmas blogėja

Kasmet paprastam žmogui numesti svorio darosi vis sunkiau – tai faktas. Sulėtėja medžiagų apykaitos procesai, įsitvirtina įpročiai, kasdienybė tampa įtemptesnė. Su amžiumi raumenis tampa nebe taip lengva „judinti". Nepamirškite, kad kol sveikos gyvensenos kelią atidedate vėlesniam laikui, natūraliai kasate sau gilią duobę ir dar labiau tolstate nuo savo tikslo.

Svajonė vis toliau ir toliau

Sociologai pastebėjo įdomų dalyką: jei vaikinas per pirmąsias 30 sekundžių po to, kai ją pastebėjo, neprisiartina prie jam patinkančios merginos, didelė tikimybė, kad daugiau jos nebesusitiks. Jei neužtenka impulso, atsiras vis daugiau pasiteisinimų ir abejonių. Tačiau tai tinka ne tik merginoms - lengviausia pradėti siekti savo tikslo nuo pirmos minties apie tai. Kiek laiko atidėliojote svorio metimą nuo tada, kai pirmą kartą apie tai pagalvojote? Kasdien vis labiau nutolstate nuo savo svajonių. Ir tikimybė, kad rytoj pasiseks, bus mažesnė nei dabar.

Pagrindinė savimotyvacijos paslaptis

Pats metas atrasti pagrindinę svorio metimo motyvacijos paslaptį, kuri tinka tiek moterims, tiek vyrams. Reikalas tas, kad tai visai nepadeda numesti svorio. Tiksliau, ne taip: veikia gana gerai, bet jo gyvenimo trukmė neviršija poros savaičių. O pirmuosius sveiko svorio metimo rezultatus galite įvertinti ne anksčiau kaip po mėnesio. Ar žinote, ką aš turiu galvoje?

Jei vis dar ieškote motyvacijos mesti svorį kiekvieną dieną, atsisakykite šios idėjos ir geriau panaudokite savo valią. Drausmė ir įprotis turėtų tapti jūsų naujais geriausiais draugais. Jokia „išorinė" motyvacija neveiks, jei nepakeisite savo sąmonės. Ir viskas, ko jums reikia, yra užsispyrimas ir laikas.

Tačiau neskubėkite nusiminti: mergaičių, berniukų, vaikų ir suaugusiųjų motyvacija mesti svorį nėra mitas. Jis egzistuoja ir netgi veikia gerai, jei naudojate jį kaip pirmąjį postūmį savo tikslo link. Žemiau išsamiau papasakosiu apie konkrečius būdus, kaip paskatinti save numesti svorio pagal psichologų patarimus, o mainais už tai pažadėkite sau, kad savo svajonės daugiau neatidėsite.

Kur ieškoti motyvacijos numesti svorio: 5 veiksmingi būdai

Apsupkite save svorio metimo tema iš visų pusių

Ar žinote, kokį svetimžodžių mokymosi būdą mokytojai laiko vienu efektyviausių? Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užrašyti ant ryškių popieriaus lapų ar paveikslėlių ir įdėti juos visame bute: ant šaldytuvo, miegamajame, telefono ekrano užsklandoje. Kuo dažniau jūsų akys susidurs su šiais žodžiais, tuo labiau jie jums taps pažįstami ir tuo greičiau jūsų smegenys juos prisimins.

Čia tas pats. Turite pasirūpinti, kad sveikos gyvensenos, tinkamos mitybos ir svorio metimo tema jus lydėtų visą dieną. Prenumeruokite temines grupes socialiniuose tinkluose. tinklus, susiraskite bendraminčių, klausykitės teminių podcast'ų ir žiūrėkite vaizdo įrašus šia tema. Jūs pats nepastebėsite, kaip jūsų smegenys naują gyvenimo būdą pradės suvokti kaip normą.

Nustatykite aiškų tikslą

Neįmanoma eiti dygliuotu, ilgu keliu be degančių akių. Turite turėti aistringą norą pasiekti finišą, o tam turite suprasti, ko siekiate. Be aiškaus, konkretaus ir pamatuojamo tikslo prisiversti mesti svorį bus labai sunku, o bet kokia motyvacija bus bejėgė. Štai keli patarimai, kaip geriausiai išsikelti tikslą:

 • daugiau konkretumo - apgalvokite visas galutinio rezultato sąlygas;
 • nepamirškite, kad tikslas turi būti realus ir pasiekiamas;
 • nustatykite aiškų terminą, iki kurio turite pasiekti finišą.

Suteikite sau atlygį už savo rezultatus

Pasiekti savo tikslą tampa daug lengviau, jei pabaigoje jūsų laukia vertingas prizas. Pagalvokite, apie kokį didelį pirkinį ar neapčiuopiamą dalyką svajojate – tai bus puiki paskata laikytis dietos ir priartėti prie savo tikslo. Tuo tarpu, kol svorio metimo procesas tęsis, turėsite laiko sutaupyti pinigų savo svajonei.

Raskite pavyzdį savo aplinkoje

Viena iš geriausių motyvų yra jūsų pažįstamų ir draugų pavyzdžiai, kaip mesti svorį. Susiraskite savo rate žmogų, kuris jau ėjo šiuo keliu, ir sužinokite iš jo, kaip jam sekėsi. Jei tai jūsų artimas draugas, galėsite su juo pasikonsultuoti įvairiais klausimais ir gauti dalį naudingų gyvenimo įsilaužimų. Be to, jo pavyzdys, kaip niekas kitas, jums įrodys, kad pakeisti savo gyvenimą visiškai įmanoma.

Įsimylėti

Hormonai gali daryti stebuklus, padarydami mus abejingus greitam maistui ir paskatindami mus keistis, kad taptume geresne savo versija. Žinoma, įsimylėti pagal užsakymą neįmanoma. Tačiau niekas netrukdo šiek tiek dažniau būti visuomenėje, skirti laiko malonioms pažintims ir bendravimui su merginomis. Net jei dabar nesutiksite savo meilės, tapdami aktyvesni, sutiksite daug merginų, o tai gali paskatinti jus lieknėti.

Citatos iš žinomų žmonių savimotyvacijai

 • „Nėra nieko geriau, kaip gyventi gyvenimą siekiant tapti geresniu". Sokratas
 • „Kelionė iki tūkstančio svarų prasideda nuo vieno mėsainio". Chrisas O'Brienas
 • „Jei neduodate savo kūnui geriausio, jūs tiesiog apiplėšiate save. Julius Ervingas
 • „Jei jaučiate, kad pasiduodate, prisiminkite, kodėl anksčiau laikėtės". Jaredas Leto
 • „Galų gale, jūsų sveikata yra jūsų atsakomybė". Jillian Michaels

Motyvuojančios frazės

 • „Jėga nėra tai, ką tu gali padaryti. Yra stiprybės įveikti tai, ko kažkada manai, kad nepavyks".
 • „Papildomų kilogramų praradimas prasideda ne sporto salėje. Viskas prasideda nuo tavo minčių".
 • „Po trijų mėnesių padėkosite sau".
 • „Pasiteisinimai nedegina kalorijų".
 • „Jūs neturite eiti greitai, jūs tiesiog turite eiti".
 • „Klausimas ne tas, ar tu gali. Ir kai tai padarysi".
 • „Per vieną dieną nepriaugote papildomų kilogramų; Ir per vieną dieną jo neprarasi. Būk kantrus".
 • „Šiandien rūpinimasis savo sveikata man teikia didžiausią viltį rytoj".
 • "Kai norite mesti, pagalvokite, kodėl pradėjote. "
 • "Sėkmė yra mažų pastangų, kartojamų diena po dienos, suma. "

Kaip užtikrinti, kad jūsų motyvacija nedingtų

Kaip minėta anksčiau, pagrindinė motyvacijos lieknėti (kaip ir bet ko kito) paslaptis yra ta, kad jos trukmė apskaičiuojama per kelias dienas. Susijaudinti dėl idėjos nesunku – sunkumų iškyla tada, kai jau esi pripratęs prie naujo gyvenimo būdo ir jis tave pradeda nuobodžiauti. Yra keletas gyvenimo būdų, kurie gali padėti išlaikyti savo kūno rengybos rutiną be kančių.

Įrašykite savo rezultatus

Laikykite savo pasiekimų dienoraštį, kuriame fiksuosite išmatavimus, svorį ir kitus rezultatus. Ir, žinoma, nepamirškite bent kartą per savaitę pasimatuoti savo parametrus ir užlipti ant svarstyklių. Net jei dabar nematysite rezultatų, ateityje tokių išsamių ataskaitų dėka iškart pastebėsite pažangą ir galėsite pagerinti savo kelią.

Fotografuokite ir filmuokite

Kilogramai ant svarstyklių ne visada parodo aiškų vaizdą, kas vyksta - svoris gali „šokti" dėl edemos, nesuvirškinto maisto ir net tiesiog padidėjusios raumenų masės (kuri yra daug sunkesnė už riebalinį audinį). Tokiu atveju reguliarus kūno fotografavimas bus puiki motyvacija toliau mesti svorį.

Valgykite apgaulingą maistą

Cheat meal (iš angl. cheat meal) yra ypatinga diena, kurios metu atsipalaiduoji ir po truputį suvalgai tai, kas įprastomis dienomis draudžiama. Apgaulingi patiekalai yra naudingi tiek psichologiniu, tiek fiziniu požiūriu, todėl jie tikrai turėtų būti įtraukti į svorio metimo grafiką. Tokių dienų reguliarumą nustatykite patys: vidutiniškai 1-2 kartus per mėnesį rengiami cheat maitinimosi patiekalai.

Nekaltinkite savęs dėl silpnumo akimirkų

Iš anksto pasiruoškite gedimui – tik tokiu atveju tai netrukdys judėti į priekį. Nebauskite savęs „išdirbdami" papildomas kalorijas, o ypač nemanykite, kad viskas prarasta. Jei įvyko gedimas, išanalizuokite, kokia buvo problema (dažniausiai taip nutinka, kai buvote per alkanas ir į akis krito „uždraustas" daiktas, tačiau yra ir kitų priežasčių) ir padarykite išvadą ateičiai.

Svarbu!Svorio metimas niekada nevyksta linijiškai – tai labai ilgas, dygliuotas kelias, pilnas nenumatytų situacijų. Jei būsite tam pasiruošę, niekas jūsų neišmuš iš jūsų maršruto.

Prisiminkite, kodėl tai darote

Nuolat priminkite sau tris dalykus:

 • nuo kurio momento nusprendėte pradėti;
 • ką tu ketini;
 • nuo ko tu bėgai?

Motyvacinės frazės, citatos, pavyzdžiai, gyvenimo įsilaužimai yra tik „maitinimas" smegenims. Tikrasis efektas atsiranda tik dėl valios jėgos ir išsiugdyto įpročio. Turėkite tai omenyje ir neskubėkite ieškoti naujo įkvėpimo, kai tik motyvacinis poveikis išnyks. Puoselėkite ir stiprinkite savo charakterį ir prisiminkite, kad galite daug daugiau, nei manote!