Kaip numesti svorio per mėnesį: neaiškūs būdai

Mes kalbėjome apie tai, kaip greitos dietos neveikia. Tai yra, jie gali duoti rezultatą, bet trumpalaikį, o kai pereisite prie įprastos mitybos, svoris vėl grįš. Taigi ar įmanoma numesti svorio vos per mėnesį? Mes siūlome keletą neakivaizdžių svorio metimo būdų, kuriais su mumis pasidalino mitybos specialistai ir kūno rengybos ekspertai.

tuščia lėkštė ir būdai numesti svorio per mėnesį

1 metodas: neskaičiuokite kalorijų

Nors dietos kalorijų kiekio mažinimas gali neduoti teigiamų rezultatų, vis tiek laikas nustoti skaičiuoti kalorijas ir sutelkti dėmesį į maisto produktų maistinę vertę. Tai yra veiksnys, kuris kelia nerimą ir sukelia gedimus, jei staiga suvalgėte kažką tikrai daug kalorijų. Dėl to tai netgi gali sukelti nuolatinį stresą, dar didesnį norą numesti svorio ir dėl to psichologinius sutrikimus, tokius kaip bulimija ar anoreksija. Mitybos specialistai teigia, kad geriau skaičiuoti ne kaloringumą, o BJU produktus – juose esančių baltymų, riebalų ir angliavandenių kiekį – ir remtis baltyminiu maistu, valgant mažiau angliavandenių ir riebalų.

2 metodas: nevalgykite daržovių vienų

Aukščiau sakėme, kad reikia remtis maisto produktais, kuriuose yra daug baltymų. Taip, daržovių salotos, pagamintos iš sezoninių daržovių, pagardintos šaukšteliu augalinio aliejaus, tikrai bus sveikos ir netgi pasotins jūsų kūną. Bet neilgam. Be to, šviežios daržovės bus greitai virškinamos ir neaprūpins organizmu reikiamu kiekiu maistinių medžiagų. Todėl nevalgykite tik salotų, be mėsos, garnyrų ir kitų dalykų. Pietus ar vakarienę ruoškite taip, kad joje būtų baltymų – vištienos krūtinėlė, kalakutiena, virta veršiena, žuvis ir jūros gėrybės. Nepamirškite apie nedidelius lėtųjų angliavandenių kiekius – dribsnius ir dribsnius, pilno grūdo duoną ar kietųjų kviečių makaronus. Na, o dabar jau galite galvoti apie šviežių daržovių salotas, kurias papildysite savo valgiu.

3 metodas: visiškai pailsėkite

Atrodytų akivaizdus faktas, bet tik pagalvokite: kiek valandų per dieną miegate? Jei niekaip nepavyksta susitvarkyti su papildomais kilogramais, galime lažintis, kad ne ilgiau nei 5-6 val. O miegoti reikia bent 7-8 valandas, kad organizmas pilnai pailsėtų, o medžiagų apykaita jame būtų palaikoma tinkamo lygio. Amerikiečių mokslininkai patvirtino faktą, kad žmonės, miegantys mažiau nei 5 valandas per dieną, turi apie 70% nutukimo tikimybę. Tačiau tie, kurie miega 6 valandas – tik apie 30 proc. Jei miegate nepakankamai laiko, organizme pakyla hormono grelino lygis – ši medžiaga atsakinga už apetitą ir alkį. Mitybos specialistai taip pat teigia, kad nereikėtų užsiimti gausia fizine veikla, kuri kenkia miegui. Jei miegate 5 valandas, kad ryte būtumėte sporto salėje, geriau atsisakykite treniruočių, bet išsimiegokite pakankamai – tai bus daug veiksmingiau metant svorį.

4 metodas: mankštintis prieš pusryčius

Ne veltui paminėjome treniruotes ryte – jos tikrai bus veiksmingesnės metant svorį nei sportuojant kitu paros metu. Tačiau atminkite, kad ankstyvas rytas prieš pirmąjį valgį yra idealus laikas kardio (aerobinėms) treniruotėms, kurios nėra pernelyg intensyvios. Atliekant tokį pratimą, deginamas riebalinis audinys – jis taps energijos šaltiniu fiziniam darbui, nes insulino kiekis kraujyje yra minimalus, o energijos organizmas dažniausiai semiasi iš cukraus. Kita vertus, jei einate į jėgos treniruotes (anaerobinę treniruotę) su svarmenų kilnojimu, papildomais svoriais, priėjimų ir pakartojimų gausa, kūnui būtinai reikia pastiprinimo. Todėl jėgos treniruotes reikėtų daryti po pusryčių ar kitu paros metu, bet ne tuščiu skrandžiu.

5 metodas: mankštinkitės tik pusvalandį

Tai dar viena naujovė, apie kurią pasakoja fitneso ekspertai ir gydytojai. Pasirodo, jei treniruojatės ilgai, daugiau nei 60 minučių, organizme pakyla streso hormono kortizolio lygis. Ir būtent tai yra hormonas, kuris yra atsakingas už riebalų nusėdimą nuo kiekvienos papildomos kalorijos ir riebalų pasiskirstymą visame kūne (tai yra, jie nusėda probleminėse srityse, tokiose kaip pilvas, šlaunys ir šonai). Todėl gerai, jei jūsų treniruotė truks ne ilgiau kaip 40-45 minutes, o, beje, galite treniruotis dažnai, net ir kasdien. Jei tai darote ilgai, suskaidykite pamoką į dalis (pavyzdžiui, į jėgos treniruotes ir kardio seansą), tarp kurių verta padaryti trumpą pertraukėlę.

6 metodas: valgykite cikliškai

Jei vis tiek negalite atsisakyti kalorijų skaičiavimo, pasukite šį veiksnį savo naudai: valgykite cikliškai. Kaip šitas? Pakalbėkime išsamiau. Jei jūsų dienos kalorijų kiekis yra apie 1500 kcal, pirmadienį reikėtų suvalgyti apie 1200 kcal, ne daugiau. Tačiau antradienį valgykite savo normą – 1500 kcal. O trečiadienį galima suvalgyti 1700-1800 kcal. Tačiau nuo ketvirtadienio vėl grįžkite prie 1200 kcal ir taip valgykite tris dienas, keisdami dienos raciono kaloringumą. Toks požiūris leis „apgauti" organizmą, neįvaryti jo į streso būseną ir neleis prisitaikyti prie mažo kaloringumo. Visa tai savo ruožtu leis organizmui dar efektyviau ir greičiau atsisakyti susikaupusių kilogramų bei sėkmingai skaidyti ir pašalinti riebalines ląsteles.