Paprasti, bet veiksmingi svorio metimo pratimai namuose

Papildomos raukšlės aplink pilvą – ne tik estetinė problema, bet ir pavojus sveikatai. Remiantis Amerikos moterų sveikatos iniciatyvos atliktu tyrimu, žmonės, kurių juosmens riebalų perteklius, yra 3 kartus jautresni širdies ir kraujagyslių ligoms nei liekni žmonės.

Riebalų sankaupų atsiradimo pilve priežastys

Riebalų sankaupos pilvo srityje gali kauptis dėl įvairių priežasčių. Tarp labiausiai paplitusių yra:

  • Didelis transriebalų ir cukrų kiekis maiste. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja per dieną suvartoti ne daugiau kaip 6-7 arbatinius šaukštelius cukraus.
  • Sėslus gyvenimo būdas.
  • Hormoniniai pokyčiai, pavyzdžiui, menopauzės metu.
  • Stresas. Streso įtakoje organizmas gamina hormoną kortizolį, dėl kurio gali pablogėti maistinių medžiagų apykaita. Šiuo atžvilgiu riebalai pradeda aktyviai kauptis pilvo srityje.
  • Nepakankamas miegas (mažiau nei 6-7 valandos per dieną).

Kad ir kokios būtų riebalų pertekliaus atsiradimo priežastys, jo atsikratyti būtina tik kompleksinėmis priemonėmis. Kartu su gyvenimo būdo pokyčiais ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas konkretiems pratimams.

Veiksmingų pratimų rinkinys

pilvo lieknėjimo pratimai

Prieš pradedant namuose daryti pilvo liekninimo pratimus, reikia atlikti apšilimą. Tai gali būti bėgimas vietoje, šokinėjimas su virve, lenkimas į šonus, pritūpimai.

Susukite lentą

Būtina atsistoti ant šoninės juostos, viena alkūne remtis į grindis. Lėtai pasukite kūnu žemyn. Kiekvienai rankai padarykite 10-15 sukimų.

Kojos pakėlimai

Šis pratimas namuose norint numesti svorio ant pilvo laikomas vienu efektyviausių. Norėdami tai padaryti, jums nereikia specialių prietaisų. Patogumui galite naudoti kilimėlį.

Paimkite pradinę padėtį gulėdami ant grindų, ant nugaros. Vienu metu pakelkite abi kojas 50 laipsnių kampu. Palaikykite 2 sekundes ir švelniai nusileiskite ant grindų.

Kelių pakėlimas

Pradinė padėtis yra stovėjimas ant grindų. Siekiant stabilumo, ranką galite padėti ant kėdės atlošo. Pakelkite kojas, sulenktas per kelius, kuo arčiau kūno. Atlikite 10 kartų kiekvienai kojai.

Dviratis

Užimkite pradinę padėtį: gulėkite ant kilimėlio, kojos ištiestos, rankos už galvos. Vienu metu ištieskite kairę alkūnę ir dešinį kelį vienas į kitą. Lėtai mankštinkite dviratį, stengdamiesi pajusti pilvo raumenų įtampą.

Vakuuminis

Pratimą galite atlikti gulėdami ant nugaros arba stovėdami. Pradėkite nuo savo komforto jausmo. Iškvėpkite orą iš plaučių, 2 sekundes sulaikykite kvėpavimą ir kiek įmanoma labiau įtraukite į skrandį. Laikykite šią poziciją tiek, kiek galite. Laikui bėgant, vienas susitraukimas turėtų trukti mažiausiai 20 sekundžių. Lėtai iškvėpkite ir atpalaiduokite skrandį. Jums reikia atlikti 10-15 pakartojimų.

Vakuumas gali būti atliekamas bent kiekvieną dieną, svarbiausia treniruotis tuščiu skrandžiu ir po apšilimo.